Historia

Firma ZEPPELIN POLSKA Sp. z o. o. należy do Grupy ZEPPELIN GmbH stanowiącej holding pięciu przedsiębiorstw zajmujących się:

  • maszynami budowlanymi,
  • wózkami widłowymi i urządzeniami transportu wewnętrznego,
  • wynajmem sprzętu budowlanego i transportowego,
  • urządzeniami dla energetyki i silosami oraz
  • urządzeniami do składowania.

Od stycznia 2002 roku firma ZEPPELIN przejęła sprzedaż serwis i finansowanie całej oferty wózków widłowych HYSTER.

Firma ZEPPELIN POLSKA Sp. z o. o. powstała na bazie 25 lat doświadczeń w dziedzinie transportu wewnętrznego i maszyn budowlanych.
Obecnie główną działalnością ZEPPELIN POLSKA, utworzonej w 2004 roku z firmy Transtechnik Polska Sp. z o. o., jest dostawa towarów inwestycyjnych, w tym maszyn i urządzeń transportu wewnętrznego, urządzeń do składowania towarów, doradztwo w dziedzinie transportu, dostawa części zamiennych, jak również świadczenie usług serwisowych.

HYSTER, należący do Hyster - Yale Group, jest jedną z największych firm w branży wózków widłowych na świecie. Początki firmy sięgają 1929 roku. Obecnie HYSTER jest jednym z wiodących producentów urządzeń do transportu wewnętrznego. Dla wszystkich produktów marki HYSTER wspólna jest bardzo korzystna relacja ceny do ich osiągów oraz niskie koszty eksploatacji. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu konstrukcji wózków są one doskonale przygotowane do długiej pracy nawet w trudnych warunkach oraz posiadają doskonałą ergonomię pracy.